Кошик

Натисніть Enter / Return, щоб почати пошук.

У цьому майонезі немає ані яєць, ані консервантів. А склад корисних речовин цього смачного соусу можна варіювати залежно від індивідуальних потреб людини.

В основі будь-якого майонезу — рослинна олія, збита з емульгатором. Як емульгатор традиційно використовують яйце. Ми пропонуємо відступити від традицій і зробити майонез пісним і максимально корисним.

Отже, емульгатор — шрот насіння льону, настояний у воді. Вважається, що оптимальне співвідношення емульгатора і олії 1:2. Щоб вийшло приблизно 100 г білковоподібної рідини, настоюємо 10–15 хвилин 1,5–2 чайних ложки лляного шроту у 100 г теплої (до 30 °С) води. Замість шроту можна використовувати запарене насіння льону (1,5-2 ст. ложки насіння льону запарюємо у  в 150 г окропу та охолоджуємо до кімнатної температури, за бажанням настій проціджуємо або залишаємо з насінням).

Виливаємо емульгатор у чашу блендера. Для смаку і підвищення корисних властивостей продукту можна додати шроти (за дієтичними показаннями або смаком), насіння гарбуза, соняшника, льону, кунжуту, жменю волоських або інших горіхів чи насіння. Збити блендером до подрібнення насіння і горіхів. Додати 200 г олії. Якої? Це найголовніше питання! Можна взяти один вид олії за смаком, наприклад, соняшникову, гірчичну, лляну  або їх суміш. Основне — олії мають бути нерафіновані, холодного віджиму, а ще краще — отримані за низькотемпературною технологією або низькотемпературною екстракцією. Взагалі, поєднання олій — справа смаку і фантазії і, звичайно, особливостей харчування з урахуванням стану здоров’я.

Суміш олії та лляного емульгатора збиваємо до однорідної густої маси (4–5 хвилин). Потім додаємо суху гірчицю (1–2 чайні ложки, можна і готову магазинну гірчицю), сік лимона (1 столова ложка, можна замінити журавлиною, кизилом або соком чи пюре іншого кислого плоду), сіль і спеції за смаком. Ще раз збити протягом 1–2 хвилин до готовності.

Такий майонез містить тільки корисні компоненти. За бажання можна варіювати пропорції олії і лляного емульгатора, зменшуючи жирність, при цьому майонез вийде менш густим.

Зберігати у холодильнику до 5 діб.

СМАЧНОГО!

Джерело: Стиль харчування по-украънськи https://www.facebook.com/groups/361776897851549

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *