Кошик

Натисніть Enter / Return, щоб почати пошук.

У супермаркетах та інших торгівельних точках нам пропонують безліч різних олій. Як обрати дійсно якісні та корисні?

Головне, якщо для вас має значення користь продукту для здоров’я, то звертаємо увагу тільки на НЕрафіновані рослинні олії. На що звертаємо увагу далі:

  • вартісні рідкі рослинні олії частіше стають жертвами фальсифікації, тому купляти їх слід тільки у перевіреного продавця і зі знанням усіх нюансів маркування;
  • на етикетках рослинних олій пишуть все що завгодно, а кількість діючих речовин, які характеризують цю олію, вказують одиниці;
  • не вказується наявність і кількість транс ізомерів поліненасичених жирних олій (в Україні допускається до 8%, а на заході до 2%), вживання яких суттєво впливає на риск розвитку ішемічної хвороби серця, інфаркту міокарда, онкологічних захворювань, особливо органів шлунково-кишкового тракту та молочної залози, цукрового діабету та інших життєво небезпечних хвороб;
  • олія, в якій максимально збережені усі природні властивості виробляється тільки шляхом ХОЛОДНОГО віджиму при температурі не більше 60°С або методом низькотемпературної екстракції, найкращі олії вироблені при температурному режимі до 40°С;
  • усі надписи про екологічно безпечний спосіб виробництва, натуральність, екологічну чистоту и тому подібне, частіше за все, свідчать тільки про зусилля маркетологів. На етикетці має стояти інформація про технологію виробництва продукту, кількість діючої речовини (наприклад ω 3, наявність або відсутність транс ізомерів ПНЖК і т.п.)

Про цілющі властивості деяких олій та їх композицій

Розповідає Людмила Михайлівна ОСІННЯ, лікар терапевт-нутриціолог, медичний консультант НВ ТОВ «Житомирбіопродукт», де на виробництві впроваджені міжнародні стандарти з менеджменту якості та безпечності продуктів ДСТУ ISO 9001:2009, безпечності харчових продуктів ДСТУ ISO 22000 (НАССР) та екологічного ДСТУ ISO 14001.

— Ми радимо вживати тільки олії, які не містять трансформи полінасичених жирних кислот, тобто вироблені з несмаженого насіння за низькотемпературною технологією (до +40 °С) або низькотемпературною екстракцією. Такі олії містять поліненасичені жирні кислоти омега 3, омега 6, омега 9 в природній корисній цис-формі. Саме за такими технологіями виробляють різні олії, шроти, клітковини на підприємстві НВ ТОВ «Житомирбіопродукт» під ТМ «Ан-нушка». Олії рекомендується додавати в готові страви, та не піддавати термообробці.

Олія насіння льону — рекордсмен за вмістом омега-3 — покращує еластичність судин, плинність крові, не викликаючи при цьому кровотечі, а також поліпшує моторику кишечнику.

Композиція олій насіння льону і гарбуза, завдяки високому вмісту полінасичених жирних кислот, є потужним гепатопротектором, покращує функції печінки і жовчного міхура. Крім того, олія насіння гарбуза здатна розріджувати жовч.

Композиція олій соняшника, багатого на омега 6, і гарбуза (омега 3) збагачує страви необхідними ненасиченими жирними кислотами. Бажане співвідношення від 1:1 до 1:4.

Олія насіння вівса (ліпофільний комплекс) має легкий заспокійливий ефект, покращує імунітет, сприяє нормалізації кількості лейкоцитів у крові при їх зниженні, захищає стінки шлунка, а також сприяє підвищенню гостроти зору.

Олія насіння амаранту (ліпофільний комплекс) покращує мікроциркуляцію крові, сприяє загоюванню ран, виразок, прискорює лікування стоматиту, є потужним онкопротектором. Крім того, ця олія активує дію вівсяної олії, але при вживанні у різні прийоми їжі.

Олія зародків пшениці (ліпофільний комплекс) — це додаткове джерело вітамінів А, Е, коензиму Q10, поліненасичених жирних кислот омега 3 та омега 6, вона сприяє покращенню роботи органів зору, травлення, серцево-судинної та репродуктивної систем, оптимізації хімічного складу раціонів харчування осіб, які зазнають негативного екологічного та виробничого впливу, що є дуже актуальним для багатьох регіонів України.

Суміш ліпофільних комплексів олій зародків пшениці та примули вечірньої (із вмістом гамма-ліноленової кислоти не менше 3 %) сприяє відновленню організму під час реабілітації після інфарктів і інсультів, а також рекомендується при хронічних гінекологічних проблемах у жінок.

Олія плодів шипшини, ліпофільний комплекс — джерело каротиноїдів і ді-октадека-трієноїл-галактозилгліцерол галактоліпіду (ДОТГГ), сприяє загоюванню виразок, ерозій, покращує стан при фарингіті, має знеболюючі, протизапальні та протинабрякові властивості при внутрішньому прийомі.

Якщо ви використовуєте олії у дієтичному харчуванні, обов’язково порадьтеся зі свої лікарем, який допоможе обрати найбільш корисні олії саме для вас.

Джерело: Стиль харчування по-українськи https://www.facebook.com/groups/361776897851549 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *